Šolski sklad I. gimnazije v Celju Od nas za nas v šolskem letu 2024/2025
Namen šolskih skladov je pridobivanje sredstev za dejavnosti, ki niso financirane iz javnih sredstev, so pa v programu vzgojno-izobraževalnega dela šole. Tudi Šolski sklad I. gimnazije v Celju sledi temu cilju.
Šolski sklad sredstva pridobiva s prostovoljnimi prispevki staršev, ki dvakrat na leto prejmejo položnico za plačilo 25 evrov. Poleg sredstev, ki jih v sklad prispevajo starši s plačilom obeh obrokov, poskušamo vsako leto pridobiti donacije tudi iz drugih virov in dela dohodnine.
Spoštovani starši, skrbniki in podporniki, vabimo vas, da našemu šolskemu skladu prispevate del dohodnine, in sicer do višine 0,3 %, kot je zapisano v 135. členu ZOFVI-M.
Donacija je enostavna in za vas ne predstavlja nobenega dodatnega stroška, dijakom in šoli pa veliko pomeni.
Šolskemu skladu lahko namenite del dohodnine na več različnih načinov:
- Izpolnite obrazec s svojimi podatki, v zahtevek pripišite % dohodnine (0,1 %, 0,2 % ali 0,3 %), ki ga namenjate Šolskemu skladu I. gimnazije v Celju, ga natisnite in podpisanega odnesite ali pošljite na pristojni finančni urad. Obrazec lahko do 20. decembra 2024 prinesete tudi v kabinet za slovenski jezik prof. Vesni Gubenšek Bezgovšek ali ga pošljete na vesnagb@prvagim.si in ga bo davčnemu uradu posredovala šola.
- Preko storitve elektronskega poslovanja eDavki – Namenitev dela dohodnine za donacije (davčna številka šole je 26398303).
Vsem, ki boste namenili del dohodnine našemu šolskemu skladu, se najlepše zahvaljujemo.
Program dela šolskega sklada za vsako šolsko leto sprejema Upravni odbor šolskega sklada. Za aktualno šolsko leto smo ga potrdili na sestanku 8. oktobra 2024.
V letošnjem šolskem letu bomo pridobljena sredstva porabili za:
- zviševanje standarda pouka (naravni govorci pri pouku angleščine, nemščine, francoščine in španščine),
- financiranje kulturne, umetniške, športne, razvojne, raziskovalne in podjetniške dejavnosti (Top Classic, Kulturni maraton, pevski zbor …),
- nakup nadstandardne opreme (informacijsko-komunikacijska tehnologija, avdio-video oprema, didaktična sredstva in pripomočki),
- financiranje dejavnosti, ki niso obvezna sestavina izobraževalnega programa in se ne financirajo iz javnih sredstev (npr. tematska predavanja),
- obogatitev strokovne in leposlovne literature,
- nakup jabolk za dijake.
Zbrana sredstva namenimo tudi dijakom iz socialno manj spodbudnih okolij za dejavnosti, ki so povezane z izvajanjem obveznega programa in se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev.
Pri premagovanju socialnih težav dijakov so nam v veliko pomoč botri, ki so pripravljeni pomagati dijakom v finančni stiski. Koordinatorja med botri in dijaki sta gospod ravnatelj, dr. Anton Šepetavc, in predsednica UOŠS, Vesna Gubenšek Bezgovšek (vesnagb@prvagim.si).
Šolski sklad je pomemben organ šolske skupnosti, ki povezuje zaposlene, starše in krepi zavest o pomembnosti sodelovanja ter skrbi za nadstandard naših dijakov. Člani Upravnega odbora šolskega sklada porabo sredstev skrbno načrtujemo in z njimi gospodarno ravnamo.
Staršem in drugim donatorjem se že vnaprej iskreno zahvaljujemo za vse prispevke, s katerimi spodbujate ustvarjalnost, športne in druge zmožnosti ter našim dijakom omogočate razširjati obzorja. Zelo veseli pa bomo tudi vsakega novega botra, saj nas socialne stiske ambicioznih mladostnikov ganejo.
Člani Upravnega odbora šolskega sklada:
- predstavniki šole: Vesna Gubenšek Bezgovšek (predsednica), Tanja Tušek, Darinka Časl in Branko Bezgovšek,
- predstavniki staršev: Špelca Mežnar, Aleksandra Lampret Senčič in Tina Kolenc Praznik.