Posamično državno prvenstvo v atletiki, Ljubljana 2013

Na posamično državno prvenstvo v atletiki se vsako leto uvrsti 24 finalistov, ki tekmujejo v osmih disciplinah. Naša šola se lahko letos pohvali s trinajstimi finalisti med posamezniki, dvema ženskima in eno moško štafeto 4 x 100 m.

Naš najboljši atlet Lucijan Zalokar (3. č) je tako 22. maja 2013 postal državni prvak v teku na 1000 m.

Dekleta pa so v štafeti 4 x 100 m osvojila bronasto medaljo. Za štafeto so tekle: Tina Jug (3. b), Kaja Štante (1. c), Tara Bosil (1. č) in Ina Rojnik (1. b).

Odličen rezultat sta dosegli tudi Ina Rojnik in sicer 4. mesto v teku na 400 m in Nina Ramšak (2. c), ki je bila peta v suvanju krogle. Od fantov pa je bil med prvo deseterico Klemen Simončič (4. g), osvojil je 8. mesto v suvanju krogle.