Odlično izpeljan prvi košarkarski turnir trojk

V torek, 14. maja 2024, je na I. gimnaziji v Celju na pobudo in v organizaciji Dijaške skupnosti potekal prvi košarkarski turnir 3 na 3. Dvajset tekmovalnih ekip je bilo z žrebom razdeljenih v tri skupine, ki so se v prvem krogu pomerile med sabo, nato so nekateri razredi napredovali v drugi krog, v finalnem spopadu pa so tekmovali 3. f, 4. a in 4. d-razred. Ti so v finalu igrali vsak z vsakim in dobili smo zmagovalca prvega košarkarskega turnirja na Kajuhu: to je 3. f-razred, ki je osvojil prenosni pokal, ki ga bodo naslednje leto dobili novi zmagovalci. Drugo mesto so zasedli 4. d, tretje mesto pa 4. a-razred. Prav vsem sodelujočim na turnirju, še posebej pa zmagovalcem, iskreno čestitamo in želimo še več nadaljnjih uspehov.

Današnji turnir je bil začetek lepe tradicije, za katero upamo, da se bo nadaljevala in vsako leto popestrila že tako bogato športno dogajanje na I. gimnaziji v Celju. Ob tem bi se želel zahvaliti g. ravnatelju, dr. Antonu Šepetavcu, ki je spremljal ta projekt že od samega začetka, nas bodril in dajal podporo ter se finalne tekme tudi udeležil. Najlepša hvala tudi prof. Robertu Kekcu, ki je prevzel vajeti košarkarskega turnirja, nas poslušal in sledil že od idejne zasnove ter zelo organizirano in sistematično spremljal celoten potek turnirja od ideje do realizacije. Verjamem, da nam je skupaj uspelo ustvariti športni dogodek, ki bo vsem še dolgo ostal v najlepšem spominu. Vabljeni k ogledu fotografij, ki bodo objavljene v šolski galeriji. Vsem tekmovalcem pa še enkrat iskrene čestitke!