Naši atleti izvrstni v Linzu

Naši dijaki so na državnem članskem in mladinskem prvenstvu Slovenije v krožnih tekih v avstrijskem Linzu, ki je bilo 8. februarja, dosegli odlične rezultate:

Anej Zupanc (2. d) je kljub temu, da je letos še kadet, v teku na 400 metrov s časom 49,27 zmagal in ubranil lanskoletni mladinski naslov. Zaradi poškodbe prepone, je januarja treniral z manjšo intenzivnostjo, a vseeno zaostal le za 8 stotink za osebnim dvoranskim rekordom.

Ina Rojnik (3. f) je v teku na 400 metrov osvojila tretje mesto, s časom 56,60 pa za 30 stotink izboljšala svoj osebni rekord, ki ga je postavila prejšnji vikend (31. januarja 2015) na Dunaju. Njen tek je bil izjemno hiter, o tem priča tudi podatek, da je zmagovalka postavila mladinski državni rekord, vse tri nosilke medalj pa so bile hitrejše od zmagovalke v članski kategoriji.

Aneja Simončič (2. f) je prav tako v teku na 400 metrov osvojila četrto mesto s časom 57,50. Tek na 400 metrov je bil zanjo dobra preizkušnja; njena elitna disciplina je tek na 400 metrov z ovirami (na prostem), kjer je ena izmed najboljših kadetinj na svetu.

Urška Arzenšek (1. c) je nastopila v teku na 1.500 metrov in kljub bolečinam v stopalu s časom 5:13.83 osvojila prav tako odlično četrto mesto.

Matija Cvikl (2. c) je prav tako nastopil v teku na 1.500 metrov in z osebnim rekordom 4:29,07 osvojil enajsto mesto.

Prvenstvo je potekalo v Avstriji, saj Slovenija nima primerne dvorane z 200-metrsko stezo. Naši dijaki so se pomerili v mladinski kategoriji.