Atleti na stopničkah

Ta vikend je potekal že šesti Konjiški maraton in organizatorji so skozi štartno linijo, skupaj s Šolskim in Konjičkovim tekom, pospremili več kot 1700 tekačev. Naš dijak, Matija Rizmal, je z državnim rekordom zmagal v cestnem teku na 10 km med mlajšimi mladinci.

V soboto, 29. septembra, je v Gyoru na Madžarskem potekal peteroboj reprezentanc za pionirje in pionirke U16. Poleg slovenske reprezentance so na tekmovanju nastopili tudi Madžari, Čehi, Hrvati in Slovaki. Slovenski atleti so osvojili skupno tretje mesto. Zmagali so Čehi, drugo mesto pa je osvojila madžarska reprezentanca.

Zelo uspešna sta bila tudi naša dijaka, Iza Zakošek in Bor Bauman (člana AD Kladivar). Iza je osvojila drugo mesto v teku na 100 m, Bor pa tretje mesto v teku na 3000 m.