Naši dijaki osvojili prvo mesto na debatnem turnirju

V soboto, 9. 11. 2013, je v Litiji potekal debatni turnir, ki so se ga udeležili tudi naši dijaki Tin Centrih, Teodora Kordiš in Nadja Ogrinc, vsi iz 3. b-razreda. V slovenskem delu turnirja je tekmovalo 21 ekip. Pripravljena debatna trditev, o kateri so debatirali dva kroga, je bila Otroke bi morali zakonsko zavezati, da bodo v starosti skrbeli za svoje starše, impromptu debatna trditev pa se je glasila Volitve v Evropski parlament bi morale biti obvezne. Naša ekipa je zmagala v vseh treh debatnih krogih, se uvrstila v finale, v finalu pa zmagala ter zasedla prvo mesto. Glede na to, da so se debatnega turnirja udeležili prvič, je ta uspeh toliko bolj izjemen.

Z uvrstitvijo na prvo mesto so sebi, še trem debaterjem naše šole in mentorici prislužili lepo nagrado: 1. decembra bodo odpotovali na nagradno štiridnevno ekskurzijo v Strasbourg, kjer si bodo med drugim ogledali tudi Evropski parlament.