Zmaga naših debaterk

V soboto, 18. 11. 2023, je potekal srednješolski debatni turnir, ki sta se ga udeležili dve naši ekipi: Kajuh Insania (Lara Maša Marcen, Nina Kumar, Alina Urbanc) in Kajuh Deodamnatus (Lucija Strniša, Eva Leskovar, Nina Blake). Ekipa Kajuh Deodamnatus se je po treh zmagah uvrstila v finale in premagala ekipo z Gimnazije Bežigrad. Eva Leskovar je bila najboljša govorka turnirja, Lucija Strniša in Nina Blake pa sta osvojili šesto in sedmo mesto po govorniških točkah.

Ker je bila debatna trditev povezana z volitvami v evropski parlament, je finalni debati prisluhnil tudi Milan Brglez, evropski poslanec in nekdanji dijak naše šole.

Vsem debaterjem čestitamo za uspeh, prav tako pa tudi študentskima mentorjema Artu Špeglu in Metki Vodušek ter profesorici Nini Trojner.