Odličen nastop naših plavalcev v Ljubljani

Naši plavalci in plavalke so na državnem prvenstvu za srednje šole plavali odlično. Vsi so se pomerili na razdalji 50 m prosto.V finale se je uvrstilo 32 najhitrejših fantov in deklet. Med njimi so bili tudi Mitja Horvat (4. d), Iza Vodenik (2. f), Aja Wesenschegg (3. f) in Lena Bornšek (1. f). Za las sta uvrstitev v nadaljnje tekmovanje zgrešila Nik Ocvirk (2. d) in Jan Vodenik (2. f).

V prvem krogu je v izločilnih bojih ostalo 16 tekmovalcev in tekmovalk. V drugem krogu sta se za uvrstitev med 8 najboljših borila tudi Mitja in Iza in bila uspešna.V tretjem krogu pa je Mitji uspela uvrstitev v veliki finale, kjer so se pomerili najboljši štirje plavalci. Mitja je na koncu osvojil odlično 4. mesto med fanti, Iza pa je bila med dekleti peta.

Tekmovanje je potekalo v Ljubljani, na bazenu Ilirija.

Vsem plavalcem za borbene nastope iskreno čestitamo.