Na državnem prvenstvu slovenskih srednjih šol v plavanju nastopili tudi naši plavalci

Državno prvenstvo slovenskih srednjih šol v plavanju je potekalo na bazenu Ilirija v Ljubljani. Vsi plavalci so se pomerili v disciplini 50 m prosto. Tekmovanje je potekalo po sistemu izločanja. V finale se je uvrstilo dvaintrideset najhitrejših. Med njimi so bili tudi Mitja Horvat (3. d), Saška Podpečan (2. f) in Aja Emma Wesenschegg (2. f). V prvem krogu je izpadlo šestnajst, v drugem krogu pa osem nastopajočih. V tretjem krogu so izpadli še štirje tekmovalci. V velikem finalu so nastopili najhitrejši štirje. Tekmovalo je 112 plavalcev.

Mitja Horvat (3. d) in Saška Podpečan (2. f) sta se uvrstila med najboljših osem. Mitja je osvojil končno peto mesto, Saška je bila osma.

Na tekmovanju so nastopili še Nik Ocvirk (1. d), Ella Damjanić (1. d), Jan Vodenik (1. f) in Nuša Brodej (3. d).

Vsem plavalcem, še posebej Mitji in Saški, iskrene čestitke za borbenost in dobre dosežke!